Archiwum tagu: stan

Kupno domu w stanie surowym

Kupno domu w stanie surowym Najmniejszym ryzykiem wynikającym z kupna budynku, cieszy się dom w stanie surowym zamkniętym. W takiej sytuacji prace budowlane dobiegły końca a konstrukcja została dobrze zabezpieczona. Jeśli jesteśmy zainteresowani kupnem takiego budynku powinniśmy na samym początku sprawdzić plany domu i skonfrontować je z tym, co zobaczyliśmy. Często na budowie preferowana jest samowolka budowalną i rożnego rodzaju tańsze zamienniki. Musimy także przyjrzeć się zapiskom z dziennika budowy. Muszą być w pełni wykonane i zgodne ze stanem faktycznym budynku. Jeśli w dzienniku budowy brakuje wpisów lub dokumentacji powinniśmy zachować czujność. Może sytuacja świadczyć o budowaniu domu nie zgodnie z przepisami budowlanymi. Kupno domu w stanie surowym zamkniętym to dobra opcja dla osób, które wnętrze chcą od podstaw zaplanować według swojego uznania. Łatwiej jest wówczas dopasować dom do własnych potrzeb. Możemy decydować o elewacji rozmieszczeniu pokoi w zasadzie mamy wolną rękę w aranżacji. Poza tym możemy czuć się bezpiecznie ze wszystkie elementy są na czasie wykonane na bazie dobrych materiałów i mogą posłużyć nam jeszcze przez wiele lat. Opcja taka jest najczęściej wybierana przez inwestorów, ponieważ jest wygodna i sprawdzona.

Mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkania w stanie deweloperskim Rynek nieruchomości jest ogromny. Poszukując wymarzonego mieszkania nie wiemy, co wybierać. Czy iść w stronę rynku pierwotnego gdzie mieszkania są nowe czy raczej poszukać czegoś na rynku wtórnym? Ostatnio możemy zauważyć spory odsetek mieszkań z rynku wtórnego, ale wyglądające w stanie deweloperskim. Przyczyn może być bardzo wiele, jedną z nich jest sytuacja, kiedy ktoś kupuje mieszkanie następnie czeka kilka lat aż ceny pójdą w górę, aby sprzedać je z zyskiem. Może zaistnieć też kata sytuacja, kiedy kupujący utraci płynność finansową i po prostu będzie zmuszony przełożyć przeprowadzkę do mieszkania na inny czas. Wielu ludzi, kiedy kupuje mieszkanie liczy, że je sprzeda lub w nim zamieszka tym czasem z biegiem lat może całkowicie zmienić się ich sytuacja zawodowa, czyli mogą dostać awans w innym mieście czy po prostu następne mieszkanie w spadku. Wówczas zakupiona własność stoi wolna nawet kilka lat. Nie watro mieszkania pozostawiać w pustostanie, ponieważ dom nie zamieszkały niszczeje. Nawet, jeśli nie chcemy go sprzedać mieszkanie może pracować na siebie, jeśli je komuś wynajmiemy za rozsądną cenę. Co ważne mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem, najwięcej takich propozycji do kupna jest w rejonie Krakowa oraz Gdyni. Dla kupującego jest to prawdziwa gradka.

Jak sprawdzić stan instalacji w kupowanym domu?

Jak sprawdzić stan instalacji w kupowanym domu? Dom z rynku wtórnego może być dobrą opcją, jeśli wcześniej zostanie porządnie sprawdzony. Zazwyczaj jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie zniszczenia gołym okiem są jednak takie elementy, na których się nie znamy. W takim wypadku należy poradzić się fachowca. Najtrudniej sprawa przedstawia się w przypadku instalacji wodnej domu. Jest kilka sposób, aby określić czy jest ona sprawna. Po pierwsze musimy sprawdzić ciśnienie wody, jakie występuje w najdalszym zbiorniku. Jeśli jest niskie może świadczyć to o kamieniu w rurach, wówczas rury nadają się do wymiany całkowitej. Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie wodomierza. Dzisiejsze wytyczne wymagają montowania zaworu anty skażeniowego, którego zazwyczaj w starym budownictwie brakuje. Jeśli chodzi o kanalizację możemy sprawdzić ją kontrolując jak szybko woda opuszcza umywalki sanitarne. Jeśli proces trwa długo może świadczyć o nie drożności rur. Watro też przyjrzeć się, czym kończy się instalacja kanalizacyjna, jeśli szambem trzeba pomyśleć o zapewnieniu ma optymalnej szczelności. Niestety stan instalacji wodnej w domach starych często pozostawia wiele do życzenia. Najczęściej nawet, jeśli kanalizacja jest w dobrym stanie to i tak nie pasuje do nowoczesnych rozwiązań jak wanny z hydromasażem.

Kupno domu z rynku wtórnego- sprawdzenie stanu domu

Kupno domu z rynku wtórnego- sprawdzenie stanu domu Rynek wtórny proponuje potencjalnemu inwestorowi domy w stanie surowym lub już takie gotowe do zamieszkania. Jeśli wybieramy drugą opcję musimy pamiętać, że dom ma już pewien wiek i może wymagać remontów, czasem bardzo drogich. Zanim kupimy dom musimy go dobrze obejrzeć, chodzi tutaj nie tylko o strefę wizualną, ale przede wszystkim o stan techniczny. Od niego zależeć będzie, kiedy wprowadzimy się do domu. Znakomitym czasem na sprawdzenie budynku jest pierwsza wizyta wówczas możemy zaglądać do pomieszczeń, sprawdzić ich stan. Najczęściej wychwyconym problemy głównie starych domów jest wilgoć oraz grzyb. Najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić czy dom nie jest zawilgocony jest obejrzenie piwnicy. Tam najłatwiej jest dostrzec odpadającą farbę i specyficzny zapach wilgoci. Kolejną kwestią, na która powinniśmy zwrócić uwagę jest sprawdzenie stanu stropu. Wystarczy tylko kilka podskoków, aby wyczuć czy strop nie jest zniszczony i nie ugina się. Wówczas musielibyśmy pomyśleć o wzmocnieniach, co jest bardzo kosztowne. W określaniu stanu domu nie możemy pominąć też okien i drzwi, ponieważ to nimi może uciekać ciepło z naszego domu. Tak na prawdę każdy element domu jest ważny i jego stan. Im więcej jest części zniszczonych tym większy remont nas czeka w przyszłości.