Archiwum kategorii: Kupno mieszkania

Mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkania w stanie deweloperskim Rynek nieruchomości jest ogromny. Poszukując wymarzonego mieszkania nie wiemy, co wybierać. Czy iść w stronę rynku pierwotnego gdzie mieszkania są nowe czy raczej poszukać czegoś na rynku wtórnym? Ostatnio możemy zauważyć spory odsetek mieszkań z rynku wtórnego, ale wyglądające w stanie deweloperskim. Przyczyn może być bardzo wiele, jedną z nich jest sytuacja, kiedy ktoś kupuje mieszkanie następnie czeka kilka lat aż ceny pójdą w górę, aby sprzedać je z zyskiem. Może zaistnieć też kata sytuacja, kiedy kupujący utraci płynność finansową i po prostu będzie zmuszony przełożyć przeprowadzkę do mieszkania na inny czas. Wielu ludzi, kiedy kupuje mieszkanie liczy, że je sprzeda lub w nim zamieszka tym czasem z biegiem lat może całkowicie zmienić się ich sytuacja zawodowa, czyli mogą dostać awans w innym mieście czy po prostu następne mieszkanie w spadku. Wówczas zakupiona własność stoi wolna nawet kilka lat. Nie watro mieszkania pozostawiać w pustostanie, ponieważ dom nie zamieszkały niszczeje. Nawet, jeśli nie chcemy go sprzedać mieszkanie może pracować na siebie, jeśli je komuś wynajmiemy za rozsądną cenę. Co ważne mieszkania w stanie deweloperskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem, najwięcej takich propozycji do kupna jest w rejonie Krakowa oraz Gdyni. Dla kupującego jest to prawdziwa gradka.

Program mieszkanie dla młodych

Program mieszkanie dla młodych Każdy pragnie się w końcu ustabilizować i posiadać swój własny kąt. Niestety wiążę się tym ogromny wydatek finansowy. Najtrudniej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o młodych ludzi, ponieważ nie mają stabilnej sytuacji materialnej, miejsca do życia i rzadko mogą liczyć na pomoc banków. Rząd, aby nie zostawiać młodych ludzi bez wyjścia zaproponował im program mieszkań dla młodych. Aby wziąć w nim udział należy spełnić kilka zasadniczych kryteriów. Po pierwsze dopłata do mieszkań jest możliwa tylko dla ludzi, którzy nie byli wcześniej właścicielami innego mieszkania, domu. Wsparcie jest przewidziane dla ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestego piątego roku życia. Jeśli chodzi o małżeństwo to, choć jednak ze stron musi spełniać to kryterium. Program jest skierowany do ludzi młodych i obejmuje wyłącznie mieszkania z rynku pierwotnego. Nawet lokal, jaki chcemy kupić czy też dom musi mieć określoną powierzchnię, w przypadku mieszkania jest to 75 mkw. a jeśli chodzi o dom 100 mkw. Program wsparcia dla ludzi młodych zakłada pewną formę pomocy, ale nie może ona przekroczyć odpowiedniej wartości. Jeśli spełnimy powyższe kryteria możemy cieszyć się nowym mieszkaniem czy też domem przez wiele lat.

Wady i zalety odwróconej hipoteki?

Wady i zalety odwróconej hipoteki? Odwrócona hipoteka jest programem skierowanym dla ludzi po 60 roku życia. Osoby takie muszą mieć uregulowane prawnie prawo do mieszkania lub domu. Całość polega na tym, że bank wypłaca stałą bonifikatę, co miesiąc trwa to aż do śmierci właściciela. Kiedy to nastąpi bank staje się właścicielem budynku i może nim dysponować jak tylko chce. Przyjrzyjmy się, zatem jakie są zalety i wady takiego programu. Jeśli chodzi o to pierwsze na pewno zaletą będzie, co miesięczną pensja. Pozwoli ona godnie żyć i nie martwić się o rachunki czy leczenie, dla osoby starszej to duża ulga. Od pieniędzy tych nie płacimy podatku, są w całości nasze i możemy dysponować nimi jak tylko chcemy. Co ważne bank nie wymaga od nas zdolności kredytowej dla niego zabezpieczeniem jest akt własności domu lub mieszkania. Jeśli zajdzie sytuacja, że po podpisaniu umowy z bankiem klient szybko umrze jego spadkobiercy mają prawo do spłaty kredytu i odkupienia własności. Chroni ich to przed utratą cennego dobytku. Każdy projekt ma jednak wady. W tej sytuacji mogą one wystąpić. W Polsce projekt jest w stanie luźnego pomysłu, ale istniej już groźna możliwość, że banki lub inne instytucje będą zaniżały ceny nieruchomości, aby jak najwięcej zyskać.

Odwrócona hipoteka

Odwrócona hipoteka Samo słowo hipoteka nie kojarzy się nam raczej z niczym pozytywnym. W tym wypadku odwrócona hipoteka jest to program skierowany do ludzi starszych. Często bywa tak, że na starość brakuje nam opieki oraz wsparcia finansowego. Nie jesteśmy w stanie dobrze zadbać o siebie a co dopiero o własny dom. Sytuacja jest prosta, kiedy nie mamy, komu go przepisać wówczas nie zależy już nam tak mocno na budynku. Program odwróconej hipoteki daje pewna szanse osobom starszym. Jest to rodzaj umowy zawarty między właścicielem domu a bankiem. Bank zobowiązuje się w niej do wypłacania, co miesięcznej stałej pensji z kolei właściciel zrzeka się praw do budynku. W praktyce dostaje pieniądze i dom aż do śmierci. Później wszelkie prawa ma już tylko bank. Ofertę taką posiada już dziesięć krajów unii europejskiej. Jeśli chodzi o Polskę wszystko jest jeszcze w fazie luźnego projektu. Oferta taka jest skierowana dla osób, które ukończyły sześćdziesiąt lat i mają prawo do nieruchomości. Muszą oni dbać o swój dom, opłacać ubezpieczenia a w zamian bank będzie wypłacał rodzaj pensji kredytu, którego już kredytobiorca nie będzie musiał spłacać. Ceną za te usługę będzie budynek. Jak na razie u naszych sąsiadów z zagranicy oferta cieszy się powodzeniem tym bardziej, że ludzie starsi często nie mają innego wyboru, aby przetrwać godnie starość.

Kupno mieszkania

Kupno mieszkania Większość z nas, jeśli tylko może kupuje mieszkanie lub dom. Przeciwnie jest w Niemczech gdzie większość ludzi wynajmuje mieszkania i jest z tego zadowolonych. W Polsce jest zupełnie inna mentalność lubimy posiadać coś na własność tylko wyłącznie dla nas. Możemy wówczas inwestować w mieszkanie urządzać je, ponieważ nie czujemy zagrożenia ze wynajemca będzie chciał nam lokal wymówić. Wiele rodzin marzy o własnym mieszkaniu tylko nie posiada na to funduszy lub płynności finansowej, co więc zrobić, aby mieć pieniądze na kupno mieszkania? Mamy w tej kwestii kilka opcji. Po pierwsze kredyt hipoteczny, jaki możemy zaciągnąć w banku. Kredyt nie jest jednak taki prosty, bank musi prześwietlić nas pod kątem wypłacalności. Drugą wadą są wysokie raty kredytu marża bankowa i ubezpieczenia. W rezultacie zaciągnięty kredyt spłacamy prawie w podwójnej wersji. Innym nieco bardziej opłacalnym pomysłem jest skorzystanie z programu mieszkanie dla młodych. W tym przypadku dostajemy pomoc z banku jednak nie jest obciążona takimi opłatami. Jest to pomoc skierowana do ludzi młodych, aby mogli mieszkać we własnym domu i żyć na własną rękę. Tutaj też musimy spełnić kilka zasadniczy kryteriów, co do wieku, oraz wielkości mieszkania, na jakie potrzebujemy dofinasowania.