Archiwum: Czerwiec 2015

Program mieszkanie dla młodych

Program mieszkanie dla młodych Każdy pragnie się w końcu ustabilizować i posiadać swój własny kąt. Niestety wiążę się tym ogromny wydatek finansowy. Najtrudniej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o młodych ludzi, ponieważ nie mają stabilnej sytuacji materialnej, miejsca do życia i rzadko mogą liczyć na pomoc banków. Rząd, aby nie zostawiać młodych ludzi bez wyjścia zaproponował im program mieszkań dla młodych. Aby wziąć w nim udział należy spełnić kilka zasadniczych kryteriów. Po pierwsze dopłata do mieszkań jest możliwa tylko dla ludzi, którzy nie byli wcześniej właścicielami innego mieszkania, domu. Wsparcie jest przewidziane dla ludzi, którzy nie ukończyli jeszcze trzydziestego piątego roku życia. Jeśli chodzi o małżeństwo to, choć jednak ze stron musi spełniać to kryterium. Program jest skierowany do ludzi młodych i obejmuje wyłącznie mieszkania z rynku pierwotnego. Nawet lokal, jaki chcemy kupić czy też dom musi mieć określoną powierzchnię, w przypadku mieszkania jest to 75 mkw. a jeśli chodzi o dom 100 mkw. Program wsparcia dla ludzi młodych zakłada pewną formę pomocy, ale nie może ona przekroczyć odpowiedniej wartości. Jeśli spełnimy powyższe kryteria możemy cieszyć się nowym mieszkaniem czy też domem przez wiele lat.

Kupno domu – sprawdzenie konstrukcji

Kupno domu - sprawdzenie konstrukcji Kupno domu to droga oraz ryzykowana inwestycja. Jeśli nie kupujemy domu w stanie surowym tylko z rynku wtórnego musimy wszystko dokładnie sprawdzić nim staniemy się jego właścicielami. Na pierwszym planie powinniśmy skupić się na szukaniu pęknięć i rys w ścianie, ponieważ jeśli takowe będą budynek kosztować będzie nas dodatkowy wkład. Na początku zaczynamy sprawdzanie domu i jego poznawanie od samych planów budynku. Dzięki nim wiemy jak budynek powstał, z czego są ściany, jakie fundamenty, czyli wszystko to, na czym opiera się cała konstrukcja naszego przyszłego domu. Dokumentacje taką traktujemy, jako pomoc, ale nie wytyczną. Bardzo często budynki powstają nieco inaczej niż mówią o tym plany. Jeśli zobaczymy ewentualne rysy czy pęknięcia watro dociekać ich powodów. Mogą być skutkiem złych fundamentów, nierównomiernego osiadania budynku. Powodów tak na prawdę może być wiele. Dla nas inwestorów pęknięcia są przyczyną dyskwalifikacji takiego domu. Kupno takiego budynku wiązałoby się ze wzmocnieniem całej konstrukcji i dodatkowym wkładem. Jeśli nie jesteśmy specjalistami i nie wiemy jak ocenić stan techniczny domu watro zawsze wspierać się pomocą architekta, lub innego specjalisty, który dokładnie sprawdzi stan domu.

Ocena działki, na której stoi dom

Ocena działki, na której stoi dom Kupując dom z rynku wtórnego musimy mieć na uwadze nie tylko jego wygląd, ale też i teren, na jakim jest umiejscowiony. Dopiero wszystkie te aspekty razem dają nam wynik czy nieruchomość jest godna naszej uwagi. Ważnym aspektem w ocenie działki jest infrastruktura, czyli czy posiada drogę dojazdową, jaką ma ona nawierzchnie i czy jest oświetlona. Im dojazd lepszy tym większe szansę, że dom z działką się sprzeda. Kolejnym aspektem powinno być sąsiedztwo. Musimy zwrócić uwagę czy obok przyszłej posesji nie ma warsztatów, które by emitowały zbyt duży hałas do naszego domu. Ważne jest też samo zagospodarowanie terenu. Jeśli działka z domem stoi na uboczu nie powinniśmy się od razu z tego faktu cieszyć. Trzeba sprawdzić, jakie są plany, co do dalszych terenów i co ma powstać w danym rejonie. Wszelkich informacji na ten temat dowiemy się w urzędzie gminy. Oprócz otoczenia ważnym aspektem jest też grunt. Sprawdźmy czy teren nie jest podmokły, ponieważ wówczas będziemy musieli zainwestować fundusze w osuszanie terenu lub kostkę brukowa. Podtapianie jest też niebezpieczne dla samych fundamentów posesji. Kupując dom musimy barć pod uwagę wiele czynników, ważnym jest też to gdzie będzie nasz dom, ponieważ wpłynie to na nasze życie.

Lokowanie kapitału w lokalu

Lokowanie kapitału w lokalu Wszyscy szukają pomysłu na siebie, czyli jak sposób szybko i łatwo zarobić. Jedną z takich perspektyw daje rynek nieruchomości. W tym przypadku trzeba najpierw zaryzykować i włożyć pieniądze w kupno mieszkania, aby później uzyskać czysty zysk. Lokaty w postaci mieszkań cieszą się ogromnym powodzeniem. Wielu ludzi kupuje mieszkania tylko po to, aby później sprzedać je z zyskiem lub wynająć komuś innemu. W takiej sytuacji mieszkanie stale pracuje na siebie. Co miesiąc otrzymujemy sporą gotówkę za jego wynajem. Pieniądze możemy dalej inwestować lub gromadzić. Mieszkania są dobra inwestycja? Jakie jednak wybierać, aby zarobić najwięcej? Mamy do wyboru mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego. Bezpieczniejszą formą pod wynajem będą te z wtórnego, ponieważ nie musimy się obawiać, że mieszkanie zostanie zniszczone. Wystarczy je tylko podszykować. Pamiętajmy, że im lepiej urządzone mieszkanie tym większą cenę można za nie uzyskać. Ważnym elementem jest też jego usytuowanie. Największym powodzeniem cieszą się mieszkania w centrum miasta gdzie do każdego punktu jest blisko. Inwestycja w mieszkanie jest bezpiecznym posunięciem, ponieważ na mieszkanie zawsze znajdziemy osoby chętne. Możemy skorzystać z dwóch opcji, wynajmu lub sprzedaży.

Ukrywanie wad domu przy jego sprzedaży

Ukrywanie wad domu przy jego sprzedaży Sprzedaż domu to wielkie przedsięweźcie. Musimy dokładnie wszystkie pomieszczenia opisać i przygotować się na wizytacje. Chcąc sprzedać dom wielu ludzi nie działa zgodnie z prawem tj. tuszuje wady w nadziei na czysty zysk. Najczęściej ukryte wady dotyczą ścian, podłóg oraz dachu. Elementy te widzimy gołym okiem jednak pod warstwą farby lub świeżej tapety nie wyglądają na zawilgocone czy też w złym stanie. Co ważne to sprzedający powinien poinformować o ewentualnych wadach, ponieważ kiedy zostaną wykryte nawet po sprzedaży kupujący może odstąpić od umowy. Jeśli sprzedający nie będzie brał pod uwagę argumentów kupującego wszystko może potoczyć się na drodze postepowania karnego. Co ważne wszystkie wady wcześniej czy później można wykryć, więc jest to gra nie watra zachodu. Wystarczy tylko mała przebudowa lub wymiana instalacji, aby wykryć ukryte wady. Wielu sprzedających jest w tej kwestii nieuczciwych. Zdrowy rozsadek przegrywa z chęcią szybkiego zarobku. Szczególnie wady domu ukrywane są w budynkach pochodzących z rynku wtórnego. Stare domy odnawia się tylko wizualnie, ale najczęściej pod warstwa farb problem nadal istnieje. Watro dokładnie sprawdzać kupowaną inwestycje, aby później nie żałować poniesionego nakładu.